Od początku działalności inwestujemy w rozwój firmy oraz wspieramy otoczenie, w którym działamy. Staliśmy się dzięki temu wiarygodnym i stabilnym partnerem biznesowym oferującym wysokiej jakości produkty.

 

 

2022

MET-PRIM Laureatem diamentów miesięcznika Forbes 2022 oraz wyróżnienia Gazeli Biznesu XXIII edycji


2022

MET-PRIM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Design kluczem do rozwoju działalności gospodarczej MET-PRIM.


2021

Połączenie spółek MET-PRIM Sp. z o. o. i MET-WAR Sp. z o. o.


2020

XX-lecie powstania firmy MET-PRIM Sp. z o.o. Rocznica ta pozwoliła podsumować dokonania firmy oraz podziękować wszystkim którzy byli zaangażowani w osiągnięcie sukcesu firmy.


2016

Pomyślnie zakończyliśmy realizację projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Uruchomienie produkcji nowych modułowych ogrodzeń” w ramach działania 3.6 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego . Utrzymaliśmy wszystkie osiągnięte wcześniej wskaźniki.


2015

MET-PRIM Sp. z o.o. obchodzi 15 rocznicę swej działalności. Rocznica ta była okazją do podsumowania sukcesów firmy oraz zaprezentowania planów rozwoju na najbliższe lata.

MET-PRIM Sp. z o.o. zostaje  wyłącznym i jedynym  przedstawicielem na terenie Polski firmy WITELS ALBERT GmbH, światowej klasy producentem układów prostujących, napędowych bez których osiągnięcie wysokiej jakości produkowanego drutu i wyrobów z drutu byłoby niemożliwe.


2014

MET-PRIM Sp. z o.o. zostaje głównym udziałowcem MET-WAR Sp. z o.o., działającej w branży elektrycznej, energetycznej i teletechnicznej.


2013

Uruchomiona zostaje nowoczesna linia ciągarska firmy KOCH z innowacyjnym systemem ciągłej kontroli parametrów procesu OTA.

Oferta zostaje poszerzona o druty najwyższej jakości o bardzo stabilnych parametrach wytrzymałości i struktury.


2012

Pomyślnie zakończenie realizacji projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
MET-PRIM Sp. z o.o. otrzymuje tytuł Firma Roku 2012 w Radomszczańskim Konkursie Przedsiębiorczości, zatrudniającą od 50 do 99 pracowników.


2011

Spółka otrzymuje dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na zakup maszyny do perforacji profili służącej do produkcji ogrodzeń nowego typu.

Do oferty sprzedaży wprowadzone zostają Nowoczesne ogrodzenia posesyjne.

MET-PRIM Sp. z o.o. uruchamia również produkcję drutów do belowania.

W Radomsku w Parku Solidarności, odsłonięta zostanie najdłuższa drewniana ławka w Polsce i zostaje pobity rekord Guinnessa. Wykonawcą stelaża stalowego rekordowej ławki jest MET-PRIM Sp. z o.o.


2010

Park maszynowy wzbogacony zostaje o nową nowoczesną maszynę do prostowania i cięcia drutu.

Podczas Rożewicz Open Festival 2010 w Radomsku, zostaje odsłonięta instalacja, której wykonawcą jest MET-PRIM Sp. z o.o. – krzesło reżyserskie Tadeusza Różewicza. Krzesło zlokalizowane zostaje przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

MET-PRIM Sp. z o.o. zostaje Laureatem w 1 Radomszczańskim Konkursie Przedsiębiorczości w kategorii Firma Roku 2010.


2009

Firma ponownie znajduje się wśród grona wyróżnionych tytułem Gazela Biznesu.

Uruchomione zostaje nowoczesne sterowane numerycznie Centrum Giętarskie. Dzięki temu oferta Spółki poszerzona zostaje o nowe produkty – wyroby gięte z drutu gołego i ocynkowanego o bardzo wysokim stopniu powtarzalności.


2008

MET-PRIM Sp. z o.o. buduje nową halę magazynową.

Uruchamia również obróbkę cieplną drutów (wyżarzanie i hartowanie).

Park przemysłowy powiększa się o następną maszynę ciągarską oraz nowoczesną giętarkę profili zimnowalcowatych.


2007

Spółka nabywa kolejną maszynę ciągarską. Powiększa również zdolności produkcyjne drutów w odcinkach.


2006

MET-PRIM Sp. z o.o. rozpoczyna eksport produktów – drutów.

Uruchamia również prostowanie i cięcie drutów w odcinkach.


2005

Firma uruchamia następną maszynę ciągarską.

Otrzymuje też nagrodę – Gazela Biznesu – Nr 2  woj. łódzkiego.


2004

Park maszynowy wyposażony zostaje w kolejną maszynę ciągarską.

MET-PRIM Sp. z o.o. otrzymuje nagrodę – Gazela Biznesu – Nr 1  woj. łódzkiego.


2003

Spółka rozpoczyna produkcję drutów.  Oferta wzbogacona zostaje o druty gołe ze stali niskowęglowej.


2002

MET-PRIM Sp. z o.o. przenosi się do nowej siedziby przy ul. Narutowicza 59 w Radomsku, gdzie rusza nowy zakład produkcyjny.

Uruchomiona zostaje produkcja systemów ogrodzeniowych. MET-PRIM Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązanie – od projektu po montaż ogrodzeń.

Spółka otwiera również salon sprzedaży prowadzący sprzedaż detaliczną i hurtową różnego rodzaju produktów metalowych tj. elementów złącznych narzędzi, śrub, wkrętów, konfirmatów.


2001

Siedziba firmy znajduje się przy ul. Zgody 14 w Radomsku. Początkowo firma zajmuje się działalnością handlową prowadzoną w obszarach: surowcowo-materiałowym oraz systemów ogrodzeniowych.

MET-PRIM Sp. z o.o. realizuje pierwszy kontrakt zagraniczny oraz rozpoczyna eksport towarów.


2000

Spółka rozpoczyna swoją działalność. Założycielem firmy jest Adam Świerczyński specjalizujący się w branży metalowej i sektorze stalowym.